O Nás

Trenér

Jméno: Bc. Lukáš Novák

Apelido: grad. Rato Branco

Narozen: 8.4.1989 Česká Lípa

Od útlého věku se aktivně věnoval všemožným sportovním aktivitám od gymnastiky, plavání, atletiky a cyklistky až po judo, kde se těsněji seznámil s kontaktními sporty.

Po odchodu do Hradce Králové na studia se dále věnoval kontaktním sportům skrze hradecký klub aikida, kde poprvé sehnal kontakt na klub capoeiry v Hořicích, kam začal v roce 2004 dojíždět a cvičit u grupy Axé capoeira, kde se naučil základům od Mestre Itabory.

V roce 2005 potkává Tomáše Zummera (Professor Robocop), ke kterému dojíždí trénovat do Liberce. Společně s ním stojí u zrodu Královéhradecké capoeiry pod světovou asociací ABADÁ v roce 2006.

Od té doby se aktivně věnuje tréninkům capoeiry a pomáhá rozvíjet Královéhradecký klub. Veliký vliv v té době na něj měl C/Mestre Silvio de Berimbau (BRA) z asociace "Açao Quilombo Capoeira", který byl pozván do HK a po dobu dvou měsíců vedl tréninky. Tam pochopil, že umění capoeiry v sobě nese mnohem víc než pouhá salta a akrobacii a měl možnost si se Silviovou pomocí vyrobit své první berimbau.

V té době stále více jezdí na semináře a závody a zároveň pořádá víkendové workshopy capoeiry v České Lípě a Lanškrouně.

V roce 2009 odchází z asociace ABADÁ a společně s dalšími se začleňuje do Asociace Vem Camará pod vedením Mestre Paçocy. V témže roce vyhrává na "4. Otevřeném mistrovství České republiky Jogos Integrados" první místo ve své kategorii.

V roce 2012 přebírá Pardubický klub, kde se snaží rozvíjet umění capoeiry dál a i přes práci na plný úvazek a studia na UHK se mu to daří. Na jeho tréninky do Pardubic dojíždějí studenti nejen z Pardubic, Hradce Králové a okolí, ale také z Lanškrouna, Trutnova, Semil či Hrádku nad Nisou.

Nyní s těsnou spoluprací s kluby capoeiry z Hradce Králové a Hořic pomáhá rozvíjet capoeiru a brazilskou kulturu dál po celých Východních Čechách.

V roce 2018 vyhrává celostátní soutěž o trenéra mládeže.

trenér Lukáš Novák

Tréninky

Logo města Pardubice Logo DDM Beta a logo Díky, trenére